جرثقیل هیدرولیکی

جرثقیل هیدرولیکی چیست؟

در ابتدا باید توضیح بدهم مقصود ما از جرثقیل هیدرولیکی نوع موبیل آن خواهد بود.
این نوع ماشین برای حمل و جابجایی بار و اجسام سنگین طراحی وساخته شده است و با توجه به کاربردهای متفاوت و توان کار در شرایط های مختلف در اشکال بسیار متنوع ساخته شده اند.
اما ویژگی قابل توجه جرثقیل موبیل قابلت جابجایی آن است که البته این امر در کمترین زمان و بدون نیاز به شرایط نصب تخصصی و استقرار آن صورت می گیرد.
پس یکی از مزیت هایی که باعث کاربرد روز افزون این نوع جرثقیل ها شده این است که در کمتر از یک ساعت میتواند آماده کاربری شود و محدودیت مکانی نسبت به سایر جرثقیل ها ندارد مثلا در یک پروژه ساختمانی برای بکار گیری تاور کرن نصب و راه اندازی تخصصی نیاز است که بازه زمانی و شرایط نصب خاص خود را میطلبد اما جرثقیل موبیل در زمان کوتاهی توسط اوپراتور در محل جابجایی مستقر میشود.
جرثقیل موبیل را میتوان به دو بخش اصلی تقسیم نمود بخش اول تراک یا  کشنده . بخش دوم جرثقیل هیدرولیک.
وظیفه اصلی بخش اول جابجایی و حمل جرثقیل است اما در بعضی موارد تراک یا کامیون حامل جرثقیل بیش از یک حمل کننده است که در بخش های مربوط توضیحات بیشتر را خواهید یافت.
قسمت دوم یا جرثقیل یک سازه پیچیده است که تلفیقی از چندین مکانیزم است تا در مجموع بتواند ما را به هدف کاربری نزدیک کند از مکانیزم های کاربرده شده در جرثقیل میتوان از ادوات هیدرولیکی مکانیکی سازه های فلزی مدارات الکترونیکی انواع مکانیزمهای انتقال نیرو و حرکت سیستم های مبدل و ذخیره انرژی و… نام برد.
در این سامانه قصد داریم تا شما را قدری بیشتر با ماشین الات آشنا کنیم.
بطور قطع دامنه اطلاعات در چنین ماشین پیچیده ای تخصص های متنوعی را طلب می کند و ضعف دانش کافی در انتخاب متخصص مربوط به هر مکانیزم برای مالکین ماشین الات می تواند هزینه های سنگین در بر داشته باشد.
یکی از اهداف مهم این سامانه این است که اطلاعات لازم و تخصصی در تمام موارد مربوط به جرثقیل را بطور رایگان در اختیار علاقه مندان قرار دهد تا میهمانان سایت از این طریق بتوانند به سهولت نیازهای ماشین الات خود را برآورده سازند.
در خصوص جزئیات مطالبی که گفته شد به سایر بخشهای سایت مراجعه کنید.

مطالب مرتبط

یک دیدگاه در “جرثقیل هیدرولیکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *